Чи викликають до затриманих безкоштовних адвокатів, стежитиме “Кримська діаспора Рівненщини”

арешт-660x357

Чи знають жителі Рівненщини, на що вони мають право, коли їх затримують правоохоронці, і наскільки часто користуються послугами безкоштовного адвоката, вивчатимуть місцеві активісти. Це будуть робити правозахисники з громадської організації «Кримська діаспора Рівненщини». Вони розпочинають втілювати проект «Моніторинг надання послуг Регіональними центрами безоплатної вторинної правової допомоги при затриманні громадян». Тема доволі актуальна, переконують активісти.

 «Річ у тім, що відповідно до законодавства, до кожного затриманого обов’язково повинен виїжджати адвокат від регіональних центрів безоплатної вторинної правової допомоги. Це безкоштовно. Таку послугу гарантує держава. Але проблема в тому, що про це не знають. Через свою непоінформованість затримані не викликають адвоката і, відповідно, не можуть поскаржитися на його відсутність. Так, за результатами одного з опитувань, яке проводили на Рівненщині торік, 57% жителів області не знають взагалі або мало знають про існування таких регіональних центрів і їх діяльність, – пояснює правозахисник та керівник проекту Ельвіра Шиліна. – Саме тому наша організація вирішила сфокусуватися на моніторингу якості надання послуги обов’язкової присутності адвоката від Рівненського регіонального центру надання безоплатної вторинної правової допомоги у разі затримання. Зокрема, ми проводитимемо опитування серед місцевих жителів, які потрапляли в таку ситуацію. Крім того, будемо займатися і просвітницькою роботою, щоб громадяни знали про свої права».

Проект реалізується за підтримки Європейського Союзу, в межах проекту «Українська регіональна платформа громадянських ініціатив», що співадміністується РОГО «Комітет виборців України».

Вам також може сподобатися