Рівненські розвідники у зоні АТО побудували переносну капличку

Untitled4

Рівненські розвідники на Луганщині звели капличку. Будували майже два місяці. Цим займалися бійці, які в мирному житті були майстрами, що працювали з деревом. Коли про капличку дізналися волонтери, почали передавати ікони. Також два образи подарував і місцевий художник-патріот. Капличка вийшла затишною. Та найголовніше, що вона переносна, кажуть бійці. Каркас зроблений таким чином, що його можна розібрати. Розповідають, коли повертатимуться у Рівне, заберуть капличку з собою – як пам’ятку. А сьогодні сюди приходять помолитися і бійці, й волонтери, які приїздять на Луганщину.

Ідея звести переносну капличку на Луганщині належить комбату Миколі Капіносу, розповідають бійці. Та й люди самі просили про це. У багатьох у зоні АТО виникає потреба духовної розрядки. Тут маленькі каплички роблять навіть у бліндажах на передовій. Щоправда, такої переносної, як ця, кажуть, не зустрічали.

«Коли я приїхав туди, на місці, де має бути капличка, вже стояв хрест, – розповідає священик, військовий капелан Василь Басараб. – Комбат розповів про свою ініціативу, а я відповів, що залюбки допоможу. Майстрів знайшли серед бійців. Каркас каплиці – на зрізах, тобто його можна розібрати, стіни зроблені таким чином, що знімаються щитами. Підлога викладена зрізаними пеньками, засипана піском і шлаками. Також у приміщення провели електрику. Хрест на каплицю виготовили на Львівщині, де я маю парафію. Я намалював макет, а майстри зробили і подарували сюди. Каплицю назвали на честь Архістратига Божого Михаїла, адже він – покровитель воїнів. Також нам почали передавати ікони. Так, до цього долучилися і місцеві, і ті, хто приїздив до бійців, і волонтери. Так, Вікторія Шинкаренко із батальйону «Допомога армії – Рівне», подарувала ікону, яку намалювала сама. Також у каплиці є образ, висипаний із бурштину, а ще дві ікони авторства місцевого художника».

Untitled

Священик називає його справжнім патріотом. Каже, що цей чоловік повісив жовто-блакитний прапор із написом «Донбас – це Україна, геть московську гидоту» і не знімав його за жодних обставин.

Каплицю в зоні АТО освячував єпископ Луганський і Старобільський. «Він запитав, чи справді це Київський патріархат. Коли я відповів ствердно, то єпископ сказав: «Слава Богу, я дочекався», – розповідає отець Василь.

12721984_1079613832103092_1848411356_n

Тим часом священик переконує – військові капелани у зоні АТО працюють із бійцями, щоб запобігти «синдромові війни».

«Дуже важливо, щоб солдат не прийшов додому з цією війною і щоб від цього не страждала його сім’я. Звичайно, є й такі, що відверто кажуть, що в Бога не вірять і зі священиками спілкуватися не хочуть. Але, я думаю, прийде час і для їхнього розуміння. За своєю сутністю наш народ духовний. Це коріння, яке передається з покоління в покоління. Тому все-таки з вірою солдатові легше».

Вам також може сподобатися