На Рівненщині для лікарів купили 300 комп’ютерів за 10 мільйонів гривень

20180518_102956

У Рівненській області невдовзі створять єдиний електронний медичний реєстр хворих на серцево-судинні захворювання. Доступ до цього реєстру отримають не тільки більшість лікувальних закладів області, а й сімейні лікарі з сільських амбулаторій. Понад 300 одиниць комп’ютерної техніки, серверне та мережеве обладнання для Центру обробки даних, створення робочих місць лікарів вже придбали за 378 тисяч доларів, а це більше 10 мільйонів гривень.

Кошти на це в області отримали від Світового банку в рамках «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Сьогодні, 18 травня обласне управління охорони здоров’я  підписало відповідних договір з київською фірмою “ВалТек”, яка стала переможцем торгів з сумою у 378 тисяч доларів. Пропозиція відхиленого учасника торгів ТОВ «СіЕл» (м.Київ) була значно дорожчою – 401 тисяча доларів. Обладнання має бути доставлено на Рівненщину впродовж 3 місяців.

– Запровадження того реєстру суттєво покращить якість надання медичної допомоги пацієнтам лікарень, та допоможе лікарям більш точно встановлювати діагнози. Адже через відсутність єдиного реєстру лікарі не мають змоги оперативно ознайомитися з історією хвороби пацієнта, втрачається дорогоцінний час, точність діагнозу зменшується. А при лікуванні серцево-судинних захворювань важлива кожна хвилина, – зауважив начальник обласного управління охорони здоров’я Юрій Осіпчук.

За словами керівника групи впровадження проекту на Рівненщині Сергія Рибачка, закуплене обладнання працюватиме разом з відповідним програмним забезпеченням,  дозволить об’єднати практично усі медичні заклади області в єдину електронну мережу. Його розробляє одна з кращих ІТ-компаній в Україні ТОВ «Елекс».

Варто зауважити, що наразі у області не існує єдиної системи обліку хворих. Кожна лікарня має свою, власну систему, яка не комунікує з іншими системами.

Довідково: У Рівненській області триває реалізація субпроекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей – Рівне» проекту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Журналіст Юрій Дюг спільно з Київською школою економіки здійснюють моніторинг виконання субпроекту на Рівненщині.

Вам також може сподобатися