Врятувати за дві години: північні райони Рівненщини матимуть свій суперсучасний серцево-судинний центр

1

Час та сучасне обладнання рятують життя. Це твердження особливо актуальне у лікуванні хворих на серцево-судинні захворювання, інфаркти та інсульти. Найефективнішою в таких випадках буває швидка допомога на сучасному обладнанні. Зробити таку медицину доступною для всіх мешканців області планують в рамках проекту Світового банку “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”. Один сучасний серцево-судинний центр півроку тому відкрили у Рівному, тепер на черзі Сарни.

Як розповів керівник групи консультантів проекту Світового банку у Рівненській області Сергій Рибачок, відкриття центру в Сарнах спочатку заплановано не було. Втім, на попередніх закупівлях вдалось зекономити значні кошти,  і консультантам вдалось переконати Світовий банк змінити план. Адже центр у Сарнах важливий і через місце розташування. Хворих з північних районів не доведеться везти кілька годин в Рівне, а можна лікувати прямо в Сарнах. Це однозначно покращить якість надання допомоги.  Для пацієнтів час  має вирішальне значення; медична допомога буде для них ефективною, якщо її надати протягом перших двох годин.

карта2

На закупівлю обладнання планують витратити майже 1,5 мільйона доларів, серед закупленого буде і ангіограф. Хоч у Сарнах юридично діятиме філія серцево-судинного центру Рівненської обласної клінічної лікарні, однак місцевій громаді теж доведеться долучитися фінансово до  його створення. Кошти на ремонт приміщень центру в Сарнах мають знайти в місцевих бюджетах. Втім, з цим проблем не буде, адже про створення такого центру сарненчани  мріють вже давно.

– Вже обумовлено, що Сарненський серцево-судинний центр створюватиметься на базі нашої лікарні, – розповідає головний лікар Сарненської центральної районної лікарні Василь Іванюк. – Відповідні приміщення вже знайшли, їх досліджували фахівці, перевіряли технічний стан та інші параметри. Після розробки та затвердження проекту реконструкції, виділення фінансування, роботи можна буде розпочати. Ми дуже чекаємо на створення такого центру. Адже таким чином вдасться надавати допомогу більш якісно і швидко. Поки що ж важкохворих мусимо екстрено доставляти до медичних закладів Рівного та Києва. Бо немає дороговартісного обладнання для таких операцій. Після відкриття центру  ситуація має кардинально змінитися.

Тим часом серцево-судинний центр Рівненської обласної клінічної лікарні, який урочисто відкрили в лютому, нарощує оберти в наданні медичної допомоги хворим. За декілька місяців фахівці центру виконали  більше 250 інтервенційних оперативних втручань.  Загалом вдалося значно знизити рівень летальності пацієнтів від інфаркту міокарда, і нині він становить 5,7%, – повідомила завідувачка відділення інтервенційної радіології Рівненської обласної лікарні Лариса Черначук.

А днями обласна лікарня завдяки проекту Світового Банку отримала майже 3000 комплектів витратних матеріалів для проведення операцій при серцево-судинних захворюваннях.  А саме – 549 наборів катетерів діагностичних, 570 провідникових катетерів, 575 провідників керованих, 420 балонів для ангіопластики, 31 пристрій для тромбоаспірації, 31 мікрокатетер,  648 коронарних стентів. Отримуватимуть їх рівненські пацієнти для операцій абсолютно безкоштовно. Це одна з головних умов проекту.

3

Раніше ж можливість отримати безкоштовні стенти у Рівному була тільки в рамках державних програм, які не покривали всю потребу. За останніх півроку обласна лікарня отримала 465 стентів за державними закупівлями, з яких 306 – стенти bare-metal і 159 – з лікарським покриттям.

 

Довідково: У Рівненській області триває реалізація субпроекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей – Рівне» проекту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Журналіст Юрій Дюг спільно з Київською школою економіки здійснюють моніторинг виконання субпроекту на Рівненщині.

Вам також може сподобатися