Без них життя не врятуєш: у новенький серцево-судинний центр Рівненської обласної лікарні привезли катетори та стенди від Світового банку

34608455_1684538831660633_4139376565194588160_n-big

У лютому цього року запрацював сучасних кардіологічний центр на базі Рівненської обласної клінічної лікарні, такий же центр планують відкрити на базі Сарненської центральної районної лікарні. Однак суперсучасного обладання у такому центрі замало, для проведення малоінвазивних операцій потрібні сучасні стенти, катетори та розхідні матеріали.  Іх спеціально докуповували в рамках проекту світового банку, щоб пацієнти отримували їх безкоштовно.

У рамках проекту МОЗ та Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» 19 березня укладений черговий договір на постачання виробів медичного призначення для відділення інтервенційної радіології Рівненської обласної клінічної лікарні. Загальна сума 7,2 мільйона гривень угоди. Медичні вироби та розхідні матеріали необхідні обласній лікарні для ефективного функціонування медичного обкладання, яке купували у співпраці зі світовим банком раніше.

За результатами торгів за закупівлею перемогла київська компанія – ТОВ  “Іридіум”, яка запропонувала здійснити поставку за 7 290 508,82 гривень (з ПДВ), еквівалентно 252 570,00 доларів  США з ПДВ. Відповідно до угоди ТОВ  “Іридіум” мало поставити обладання впродовж 60 днів для КЗ ”Рівненська обласна клінічна лікарня“.

– Приймаємо поставку стентів, катетерів, провідників та багато іншого для нашого Серцево-судинного центру. А саме – набір катетерів діагностичних 549 шт, провідниковий катетер – 570 шт., провідник керований – 575 шт., балон для ангіопластики -420 шт., пристрій для тромбоаспірації -31 шт, мікрокатетер – 31 шт., стент коронарний – 686 шт. Всього 2872 одиниць. Розумію, що для багатьох це лише незрозумілі слова, але для пацієнтів Центру – це шанс жити далі. Це перша поставка. Важливо, що все що закуплено за кошти Проекту має надаватись пацієнтам Центру безкоштовно. Проект Світового Банку в дії!, – наголосив координатор Світового Банку на Рівненщині Сергій Рибачок.

Обладання та розхідні матеріали настільки необхідні, що лікарі та медсестри не стали чекати вантажників та власноруч розвантажили автомобіль.

Нагадаємо, що у 2017 році в впровадження субпроекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» області створили сучасний серцево-судинний центр. У обласній лікарів він об’єднав декілька відділень: інтервенційної радіології, кардіології, серцево-судинної хірургії та ряд інших. Нещодавно тут відкрили і сучасну ангіографічну операційну, що створена на базі відділення інтервенційної радіології. За розрахунками вона зможе забезпечити лікування близько 500-700 пацієнтів на рік.
Загалом для створення центру в рамках проекту закупили, окрім ангіографічного комплексу та спеціалізованого кардіовоскулярного сканеру, ще 22 одиниці сучасної медичної техніки. Серед них, дефібрілятори/монітори, 12-канальні електрокардіографи, монітори реанімаційно хірургічні, аспіратори та зовнішні кардіостимулятори зовнішніх, а також імунологічний аналізатор.

також вже придбали автомобілі швидких допомог для центральних районних лікарень області, тривають роботи з реконструкції сільських амбулаторій та забезпечення їх необхідним обладнанням, створюється єдиний електронний реєстр хворих на серцево-судинні захворювання.

Довідково: У Рівненській області триває реалізація субпроекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей – Рівне» проекту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Журналіст Юрій Дюг спільно з Київською школою економіки здійснюють моніторинг виконання субпроекту на Рівненщині.

Вам також може сподобатися