Журналіст з Рівного розробив нову парадну і повсякденну форму для ЗСУ [ФОТО]

thumb

Журналіст, вихідець із Рівного, телеведучий Віталій Гайдукевич став одним із натхенників чергової реформи в Міністерстві оборони. Разом із однодумцями він розробив концепцію повного оновлення парадної форми військових, військових звань та знаків розрізнення. Днями її презентували Ukrainian Military Pages.

У публікації наведені робочі матеріали присвячені розробкам повсякденної та парадної (церемоніальної) форми Збройних Сил України, оприлюднені журналістом Віталієм Гайдукевичем, який за дорученням Міністра оборони, керує робочою групою з розробки нового образу українського війська.
«Запропонована концепція є компромісом між нашою історичною традицією і вимогами сьогодення, – говорить Віталій Гайдукевич. – Ми опиралися на військові традиції національно-визвольних змагань ХХ століття, адже їм були притаманні речі, які варто зробити точкою відліку і для нашого часу. Те, що ми отримали у вигляді відшитих комплектів, було презентабельне і позитивно сприйняте».
Проект передбачає позиціонування форми військовослужбовців за видами Збройних Сил. Зараз їх три, але вже практично прийнято рішення про створення четвертого виду – Сил спеціальних операцій.

За кольорами уніформа Сухопутних військ захисно-зеленого, Повітряних Сил – сіро-синього, ССО – сіро-сталевого. Кашкети на всіх малюнках зображені у двох варіантах.

forma1 forma3_1 forma2015_14 forma2015_15

forma2_1forma2015_16 furagki1 Znaki2_1

Колір беретів, як вже згадувалося у попередніх матеріалах, пропонується мати різний за родами військ.

berety  Znaki

forma2015_1

Повсякденні демісезонна та зимова куртка-парка. Пілотки пропонуються використовувати виключно пілотам. Вони мають бути в трьох кольорах, відповідно власне авіації – синій, а також зелена і чорна, відповідно для льотчиків сухопутних військ і флоту. Некамуфльована мазепинка пропонується як альтернатива кашкету чи шапці. Берети відповідного кольору за такої погоди як тепер цілком можуть бути носитися і з куртками (для тих, кому не належить носити кашкет)

forma2015_2 forma2015_3

Оскільки куртка-парка, як демісезонна, так і зимова, це предмет зручний в повсякденному користуванні (машина, метро, тролейбус, пішки, із сумкою на плечі, із легкою шапкою або взагалі накинути на голову капюшон)… Але на урочисті події (прийоми делегацій, офіційні урочистості…) парка із капюшоном не пасує, потрібне пальто. Так воно буде шитися на замовлення у випадку потреби, на складах може бути якась мінімальна умовна кількість цього предмету, але воно потрібне. Під пальто має бути заміна шапці-вушанці. Такою заміною може бути те, що група розробників умовно назвала “зимова мазепинка”. Вона матиме невеликий козирок, кольоровий, відповідно до виду збройних сил, центр і зі штучного хутра бокові частини. Для десантно штурмових частин зимова шапка-мазепинка не передбачається. Для них єдиним головним убором у повсякденно-парадному вжитку є берет. Те саме пропонується ССО і морській піхоті.

forma2015_4 forma2015_5 forma2015_6 forma2015_7 forma2015_8

Сорочка із довгим рукавом. Є версія, що можна відмовитись від авіаційного кольору – синього чи сухопутного зеленавого, натомість і зробити для усіх окрім ССО сорочку єдиного кольору, відтінку холодної слонової кістки. Тобто вона і не біла, і не сіра, і не бежева, як у флотських зараз. Натомість вона буде гарною гарнітурою і під чорний китель флоту, і під синьо-сизий авіації, і під зеленувато-сірий сухопутки… Це версія. Остаточно колір сорочки (або кольори) буде обрано на етапі еталонних зразків. Не виключено, що буде знайдено таки різні кольори. Ну і погони на сорочках, це тканеві муфти… ніякого пластику, крил, що стирчать на плечах. Погони матимуть металеві знаки розрізнення, в принципі на сорочках може бути вишитий вапіант. Важливо (!) ніякого пластику на погонах, ніяких ексклюзивів для генералів. Усі елементи погон регламентовані, зроблені з однакових матеріалів як для сержанта, так і для генерала армії.

forma2015_9

Для комфорту в літній період пропонується розглядати поло. Погон не на плечах, а на велкро на грудях чи рукаві. Для носіння під некамуфльований одяг пропонується ввести мазепинки відповідних кольорів. Їх можна використовувати як при повсякденному носінні (частина, місто) , так і в усіх випадках де не логічно використовувати берет, або кашкет, або камуфльовану мазепинку. Наприклад, однотонні роби техніків пілотів чи танкістів, чи механіків, чи будь-яких суппор юнітів мають мати головний убір, але не камуфльований, а зелений, синій, чи чорний відповідно.

forma2015_10

Довідка:

Віталій Гайдукевич (24 травня 1976, Київ, Українська РСР, СРСР) — український журналіст, телеведучий.
Народився 24 травня 1976 року у Києві. У шкільні роки проживав у Рівному. Закінчив історико-соціологічний факультет Рівенського державного педагогічного інституту[1]. Отримав червоний диплом за фахом «Всесвітня історія і народознавство».

У 1996—2000 рр. автор програми та ведучій «Радіо Трек» у Рівному.

2000—2004 — автор та програмний директор на радіостанціях «Радіо великого міста», «Ніко-FM» у Києві.

2004—2007 ведучій новин і програми «Вчасно. Про головне» на телеканалі НТН[2]

З 2007 по 2011 працював ведучим на каналі «1+1»

З 2011 р. працював на каналі «ТВі»

З 2013 — ведучий вечірніх новин «5 каналу».

З 2014 року ведучий «Час. Підсумки дня».

Вам також може сподобатися