Громадська організація «Антикорупційний моніторинг» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні продовжує реалізацію соціально-навчального проекту «Університет громадянської освіти». Так, 29 січня 2017 року в Рівному відбувся практикум «Ефективні кампанії відстоювання громадських та громадянських інтересів».
Програма навчань передбачала розгляд кількох важливих питань на теоретичному та практичному рівнях. У навчальних презентаціях тренерів Юрія Дюга та Тетяни Кушнірук було розглянуто проблеми громадського контролю за прозорістю земельних відносин місцевих рад та ходом житлово-комунальної реформи, а також проведення ефективних громадських кампаній та взаємодія з місцевою владою (GR).
Втім, основний ухил тренінгу передбачав формування саме практичних навичок громадського контролю за діяльністю влади. Учасники практикуму, працюючи у командах, повинні були презентувати власні стратегії публічних кампанії щодо відстоювання інтересів малих груп. Зокрема, необхідно було представити сценарії дій громадськості щодо запровадження електронних технологій на рівні районного центру, організацію патріотичного-виховного заходу, захист мешканців гуртожитку, котрих намагаються виселити з гуртожитку.
Вже традиційним стало проведення «рольової гри» у конкретних «польових» умовах громадської діяльності активістів. Так, перед учасниками було поставлено завдання знайти шляхи впливу на представників влади щодо відстоювання інтересів громади.
Ігор Федетчак, голова громадської організації «Самооборона Рівненшини»: «Особисто для мене треніг став дуже пізнавальним, оскільки вдалося почути дуже багато необхідної інформації з актуальних питань. Водночас такі заходи дозволяють й познайомитися з іншими активістами, котрі працюють у громадському секторі, та обмінятися думками і планами».
Ірина Білошицька, депутат Гощанської селищної ради: «Подібні заходи дійсно є необхідними у сучасних умовах, бо можна отримати інформацію щодо актуальних проблем сучасності. Загалом ваш тренінг відзначається вдалим поєднанням саме теоретичної та практичної частин, що дозволяє не лише почути певну інформацію, але й отримати знання, як правильно її застосовувати у конкретних ситуаціях».
Дати проведення тренінгів у Дубно (12 та 19 лютого), Костополі (26 лютого та 19 березня). Охочі учасники можуть зараєструватися: https://goo.gl/forms/vfhPwD3cFj9VCVBi1
______
Проект здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов`язково збігаються з офіційною позицією уряду США.