ЗМІ про нас

У Рівному управляюча компанія хоче захопити цілий мікрорайон

У Рівному управляюча компанія «Єврокомунсервіс» від імені ЖКП «Західне» повідомила мешканців цілого мікрорайону про те, що отримала в управління їхні будинки.

Активіст Юрій Дюг пояснив, чому на Пагорбі Слави рубають кущі та стоїть техніка (ВІДЕО)

Як ми повідомляли раніше, декілька десятків рівнян вийшли на толоку на Пагорб Слави. Тут вони вирубують зелені насадження та розрівнюють ландшафт бульдозером.

На місці незаконної забудови, що на Пагорбі Слави посадять дерева (ВІДЕО)

Юрій Дюг, громадський активіст: “Тут була знищена територія 68 сотих. Зрозуміло, що сокирами ми її не почистимо і немає в цьому потреби, бо вже є поданий на громадський бюджет проект на упорядження цієї території. Ми хочемо таким чином показати, що громаді не байдуже на цей парк і хоча б тут на дорозі посадити дерева”

У Рівному активісти борються з незаконним будівництвом на Пагорбі слави (ВІДЕО)

Так званий суботник активісти провели ще й заради боротьби з незаконним будівництвом, яке розпочалося на території Пагорбу слави.

Рівненська ОДА підтримує громадськість, котрі вчать контролювати владу

Громадська організація «Антикорупційний моніторинг» спільно з Рівненською облдержадміністрацією та громадянською ініціативою «Відповідальна громада» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США продовжують працювати з громадськістю.

Поблизу Рівного роздають землю

Землю під садівництво на Рівненщині отримати реально. Про це свідчить розслідування Антикорупційного моніторингу, яке провели напередодні. З`ясувалося, що впродовж 2010-2011 років у Рівненському районі безкоштовно було роздано майже 2500 земельних ділянок. Голова Антикорупційного моніторингу Юрій Дюг каже, що найбільше земель було роздано в селах, які найбільше наближені до Рівного

Рівненський район: “бородате” земельне питаня (ВІДЕО)

Припинити виділення землі в безоплатне користування. Лише це дасть змогу побороти корупцію в земельних питаннях. В цьому переконані і профільні чиновники, і активісти. Останні, до слова, оприлюднили інформацію про безоплатне виділення землі під так би мовити “садівництво” в Рівненському районі.

У Рівному знову підняли тему садівництва

Сьогодні у Рівному обговорювали право безкоштовного отримання громадянами земельної ділянки, яке, як відомо, кожному гарантується Законом. При дослідження активісти громадської організації «Антикорупційний моніторинг» особливо брали до уваги 2010-11 роки, тому що цей час «відрізнявся» розподілом земельних ділянок. Можна сказати, що на початок правління Януковича прийшов пік «роздачі» землі у Рівненському районі.

Чи просто отримати у власність земельну ділянку в Рівненському районі

Місцеві активісти провели дослідження прозорості виділення землі під садівництво. Загалом впродовж 2010-2011 року виділено 2 400 ділянок площею понад 234 гектарів.А вже у 2013-2016 роках – 2 438 ділянок.

На землю навколо Рівного – ажіотаж

Сьогодні, 21вересня, активісти громадської організації «Антикорупційний моніторинг» спробували з’ясувати чи реально отримати у власність земельну ділянку в рівненському районі. За словами керівника цієї громадської організації Юрія Дюга, результат моніторингу показав, що основна проблема у відсутності інформації щодо наявності земельних ділянок.

У селах Рівненщини «вільна» земля коштує грошей (ВІДЕО)

У селах Рівненщини «вільна» земля коштує грошей. Юрій Дюг, директор ГО «Антикорупційний моніторинг»: “Зазвичай, саме на території сіл земель як таких майже немає. Або вони є, але можуть бути не обліковані як такі, що можуть бути передані”.

Як рівнянам безкоштовно отримати у власність земельну ділянку? [ВІДЕО]
Земля на вагу золота. Чи не кожен житель Рівненської області радий отримати хоча б клаптик. І не важливо чи для ведення садівництва чи для будівництва житлового будинку.

Доля рівненських багатоповерхівок: чи буде все справедливо? (ВІДЕО)
Рівненські активісти підозрюють, що обрання управляючих компаній, котрі опікуватимуться багатоповерхівками замість ліквідованих “жеків”, буде непрозорим. До складу спеціальної комісії, котра призначатиме управителів, увійшли лише чиновники та депутати.

Мер Рівного шукає “відмазки”, щоб не працювати “Прозоро”?

Дороговартісні тендери і державні закупівлі з 1 серпня цього року в Україні мають здійснюватися через систему публічних електронних закупівель ProZorro. Це передбачено Законом “Про публiчнi закупiвлi”.

Сахнюк обдзвонює депутатів, щоб вони входили в комісію

До першого липня рівняни мали визначитися з формою власності багатоквартирних будинків. В іншому випадку виконавчий орган місцевої влади на конкурсній основі буде обирати управителя для такого будинку. Експерти зазначають, що рівняни досі можуть створювати ОСББ, що є кращим варіантом в даній ситуації.

Мешканку Рівного почула влада: безпечному руху в районі пивзаводу – бути

Проблему безпечного переходу вулиць в районі пивзаводу порушила рівненська журналістка Марина Фурс. Вона просила владу облаштувати пішохідними переходами перехрестя вулиць Соборна – Петра Могили, Соборна – Коперника, Соборна – Дворецька .

«Університет громадянської активності» збере 25 активістів, волонтерів та АТОшників на тренінг у Рівному

Громадська організація «Антикорупційний моніторинг» проводить соціальних тренінговий проект «Університет громадянської активності».

У рівненських школах не вистачає підручників (ВІДЕО)

Найбільш критична ситуація у четвертих, сьомих, восьмих класах. Колізія виникла через зміни, які запровадили в Міністерстві освіти. Там вирішили перекласти частину зобов’язань по закупівлі книг на місцеві управління освіти.

В інтернеті оприлюднили інформацію про перший з обіцяних магазин Рівного, який продає алкоголь дітям

Це зробив громадський активіст Олександр Безощук. Нагадаємо, що раніше він обіцяв, що небайдужі рівняни зберуть інформацію про всі заклади міста, які порушують заборону міської влади на продаж алкоголю після 22 години, і які продають алкоголь неповнолітнім. Цю інформацію обіцяли оприлюднити і передати поліції.

Набір на соціальний тренінговий проект “Університету громадянської активності” (Рівне)

Громадська організація «Антикорупційний моніторинг» проводить соціальних тренінговий проект «Університет громадянської активності».  У його рамках впродовж восьми місяців проводитимуть комплекс тренінгів у Рівному, Острозі, Дубно, Вараші, Костополі, Здолбунові. Перші тренінги відбудуться у Рівному 18 та 29 вересня. Дати тренінгів в інших містах будуть повідомлені пізніше.

Ветеранів АТО у Рівному вчитимуть громадської активності

Громадська організація «Антикорупційний моніторинг» започаткувала соціальний тренінговий проект «Університет громадянської активності для ветеранів АТО та волонтерів».Впродовж восьми місяців проводитимуть комплекс тренінгів у Рівному, Острозі, Дубні, Вараші, Костополі, Здолбунові. Перші тренінги відбудуться у Рівному 18 та 29 вересня.

Учасниками навчання можуть стати лідери та учасники громадських організацій, ветеранських спілок, учасники АТО, активісти місцевих волонтерських об’єднань та ініціатив. Участь у навчанні безкоштовна.

На Рівненщині проводитимуть соціальні тренінги для ветеранів АТО

Громадська організація «Антикорупційний моніторинг» проводить соціальних тренінговий проект «Університет громадянської активності для ветеранів АТО та волонтерів».  У його рамках впродовж восьми місяців проводитимуть комплекс тренінгів у Рівному, Острозі, Дубно, Вараші, Костополі, Здолбунові. Перші тренінги відбудуться у Рівному 18 та 29 вересня.

На Рівненщині стартує «Університет громадянської активності для ветеранів АТО та волонтерів»

Соціальний проект «Університет громадянської активності для ветеранів АТО та волонтерів» стартує на Рівненщині. Так, 22 серпня, о 14:00 у InfoHub за адресою вул. Словацького, 3а відбудеться прес-конференція з цього приводу. Проект передбачатиме проведення впродовж восьми місяців комплексу тренінгів у Рівному, Острозі, Дубно, Вараші, Костополі, Здолбунові.

На Рівненщині ветеранів АТО навчатимуть громадянської активності

На Рівненщині стартує соціальний проект «Університет громадянської активності для ветеранів АТО та волонтерів». У його рамках впродовж восьми місяців проводитимуть комплекс тренінгів у Рівному, Острозі, Дубно, Вараші, Костополі, Здолбунові. Учасниками навчання можуть стати лідери та учасники громадських організацій, ветеранських спілок, учасники АТО, активісти місцевих волонтерських об’єднань та ініціатив.

На Рівненщині вчитимуть відстоювати свої права та контролювати місцеву владу

Навчання пройде в рамках проекту «Університет громадянської активності для ветеранів АТО та волонтерів». Лекторами будуть відомі в області керівники громадських об’єднань, медіатренери та правозахисники, які впродовж восьми місяців проводитимуть комплекс тренінгів у Рівному, Острозі, Дубно, Вараші, Костополі та Здолбунові.

На Рівненщині ветеранів АТО навчатимуть контролювати органи влади

Громадська організація «Антикорупційний моніторинг» запроваджує соціальний тренінговий проект «Університет громадянської активності для ветеранів АТО та волонтерів». У його рамках впродовж восьми місяців проводитимуть комплекс тренінгів у Рівному, Острозі, Дубно, Вараші, Костополі, Здолбунові. Перші тренінги відбудуться у Рівному 18 та 29 вересня. Дати тренінгів в інших містах повідомлятимуться пізніше.

У Рівному пройде прес-конференція з нагоди соціального проекту «Університет громадянської активності для ветеранів АТО та волонтерів»

У понеділок, 22 серпня, о 14:00 в InfoHub за адресою: вул. Словацького, 3-А відбудеться прес-конференція з нагоди початку на Рівненщині соціального проекту «Університет громадянської активності для ветеранів АТО та волонтерів». У його рамках впродовж восьми місяців проводитимуть комплекс тренінгів у Рівному, Острозі, Дубно, Вараші, Костополі, Здолбунові.

На Рівненщині стартує соціальний проект для учасників АТО та волонтерів

У понеділок, 22 серпня, о 14:00 у InfoHub за адресою вул. Словацького, відбудеться прес-конференція з нагоди початку на Рівненщині соціального проекту «Університет громадянської активності для ветеранів АТО та волонтерів».

Область думає чи купувати знову проблемні автобуси (+ВІДЕО)

Закупити для школярів російські автобуси чи змусити їх добиратися до навчального закладу самотужки? Така дилема постала перед обласним управлінням освіти. Закон змушує купувати їх найдешевший варіант із запропонованих – харківську “Мрію”, підозріло схожу на російський ПАЗ. Але якщо освітяни  від неї відмовляться, оголосити новий тендер до початку навчального року не встигнуть.

Рівненські активісти досліджують розподіл найпривабливіших земельних ділянок поблизу міста

В рамках проекту  «Виявлення корупційних зловживань у виділенні земельних ділянок у Рівненському районі у 2010-2011 роках» громадська організація «Антикорупційний моніторинг» досліджує розподіл найпривабливіших земельних ділянок у селах поблизу Рівного. Активісти організації проаналізують процедури виділення землі у власність під індивідуальне житлове будівництво, садівництво та городництво через розпорядження голови Рівненської районної державної адміністрації у 2010-2011 роках.

У Рівному дослідять, хто і як отримував земельні ділянки у 2010-2011 роках

Розподіл найпривабливіших земельних ділянок у селах поблизу Рівного досліджує громадська організація «Антикорупційний моніторинг» у рамках проекту«Виявлення корупційних зловживань у виділенні земельних ділянок у Рівненському районі у 2010-2011 роках». Активісти організації проаналізують процедури виділення землі у власність під індивідуальне житлове будівництво, садівництво та городництво через розпорядження голови Рівненської районної державної адміністрації у 2010-2011 роках.

Кому, скільки і як: у Рівному дослідять виділення земельних ділянок

Це стосуватиметься тих земельних ділянок, які були виділені у 2010-2011 роках. Оскільки в цей період контролювати земельні “потоки” було складніше, оскільки розпорядження голів РДА до 2012 року навіть не публікувались у відкритому доступі на офіційних сайтах районних державних адміністрацій. Недоступними були й дані земельного кадастру.

Розслідування щодо земельних ділянок СБУ Рівненщини за підтримки Freedom House Ukraine має результат

Цикл розслідувань про земельні ділянки СБУ Рівненщини за підтримки Freedom House Ukraine дав результат.Про це на своїй сторінці у мережі Фейсбукнаписав журналіст-розслідувач з Рівного Юрій Дюг і послався на статтю «Засекречений» конкурс: СБУ Рівненщини, попри кримінальне розслідування, уклала новий договір зі скандальним забудовником елітної ділянки державної землі».

На Рівненщині активісти та депутати розповіли, як зробити процес виділення землі прозорим [ВІДЕО]

Скандальна земля. У Рівному знову і знову не затихають розмови навколо законності чи незаконності безоплатного виділення ділянок, а також прозорості самого процесу. Активісти збурилися: чому міська рада приховує, кому саме роздає землі? Та й чи є у цьому смисл, якщо сучасний світ цілком дозволяє з’ясувати це, не встаючи з-за комп’ютера?

«Пакетні махінації»: як приймаються земельні питання у Рівненській міській раді

Припустімо, що ви чиновник або бізнесмен, який отримав в оренду, через земельну махінацію, ділянку і вже й встиг побудувати будинок. А тепер маєте право її безкоштовно приватизувати. Без усіляких черг, в які ставлять бідних і лузерів. Є такі схеми у Рівному. Але це раптом помічають активні громадяни і через ЗМІ розповідають усім. Тож депутатам, які мають право передати вам цю ділянку, стає незручно перед своїми виборцями

У земельних питаннях Рівного знайшли лишні «зірочки»

Громадськість обурюється тим, що земельні питання у Рівному вирішуються «пакетами». Більшість не знає кому і на яких підставах виділяється ділянки у місті.

У Рівному земельні питання вирішуються “пакетами”

Найбільш важливі питання, що стосується виділення земельних ділянок депутати вирішують “пакетами”. Така процедура не влаштовує рівнян, зокрема, громадський активіст, керівник ГО “Антикорупційний моніторинг” Юрій Дюг висловлює обурення, адже, за його словами, ніхто не знає, кому і скільки землі виділяють депутати.

Рівненські активісти “АКМ” дізнались, чому за кнопкодавство судять депутатів у Гданську, а не у Рівному

Рівненські активісти “АКМ” Юрій Дюг та Олександр Безощук в складі загально української делегації перебувають з навчальною поїздкою в Республіці Польща. Під час проекту “Міжнародного республіканського інституту – IRI” 11 громадських лідерів з усієї України вивчають досвід місцевого самоврядування та громадського сектору Польщі на прикладі міст Гдиня і Гданськ.

Рівненські активісти презентувати сервіс IGOV

Презентація порталу електронних державних послуг IGOV відбулася у Рівненській обласній державній адміністрації.

Рівненський десант вивчав ситуацію з адмінпослугами та електронним урядуванням

Сьогодні громадські активісти на чолі з Юрієм Дюгом завітали на Здолбунівщину, щоб ознайомитись із ситуацією з реформуванням сфери адміністративних послуг та впровадження електронного урядування в районі. Здолбунівчани виявили інтерес до зустрічі, відтак на ній були не лише керівники РДА, а й власне ЦНАПу, інтерни, громадські активісти, представники ЗМІ.

Рівняни поділилися рецептами боротьби з корупцією (ВІДЕО)

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день боротьби з корупцією. Не пікетами, а контролем та систематизованим підходом радять активісти боротися із злоякісною пухлиною нашого суспільства – корупцією. Ще влітку в Рівному свою роботу розпочала громадська організація «Антикорупційний моніторинг», туди входять громадські активісти та журналісти. Перші результати їх діяльності вже є.

У Рівному готують антикорупційну гвардію

“Майстерня активних громадян” спільно з “Антикорупційний моніторинг” провела у Рівному масштабний антикорупційний тренінг 6 лютого. Учасниками проекту стали 30 громадських активістів з Рівненської та Волинської областей.

ПРОВЕДЕНО прес-конференцію на тему «Особливості роботи нових реєстрів Мінюсту»

Сьогодні Головне територіальне управлінні юстиції у Рівненській області спільно з громадською організацією «Антикорупційний моніторинг» та Юрій Дюг проводить прес-конференцію на тему «Особливості роботи нових реєстрів Мінюсту».

На газету та чиновницьку «джинсу» хочуть виділити понад 600 тисяч

Рівнерада, попри закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», хоче витратити на піар в комунальній газеті «Сім днів» 425 тисяч гривень. Про це у своєму фейсбуці пише директор громадської організації «Антикорупційний моніторинг» Юрій Дюг, пише «Четверта влада».

Майстерня активних громадян провела тренінги на Львівщині, Харківщині та Рівненщині

На Рівненщини тренерами антикорупційної школи Інституту були Вікторія Бойко, громадський активіст, експерт з контролю за прозорістю органів місцевої влади; Віктор Артеменко, менеджер проектів Інституту Медіа Права для РПР; Олеся Холопік, менеджер проекту Майстерня активних громадян, юрист Інституту Медіа Права; Юрій Дюг, виконавчий директор ГО “Антикорупційний моніторинг”; Віталій Примак, регіональний координатор Руху ЧЕСНО в Рівненській області та Віталій Жугай, регіональний координатор проекту Майстерня активних громадян.

У Рівному шукатимуть гроші на освітлення пішохідних переходів (+ перелік вулиць)

Активісти ГО «Антикорупційний моніторинг» Олександр Безощук та Юрій Дюг нарахували у Рівному понад півсотні нерегульованих пішохідних переходів, що потребують освітлення.

ЯКІ ВУЛИЦІ У РІВНОМУ НАЙБІЛЬШ НЕБЕЗПЕЧНІ?

Як пішохідні переходи у Рівному зробити безпечнішими та мінімізувати травматичність людей. Про це сьогодні говорили громадські активісти та депутати.

«А вас, из СБУ, я попрошу остаться!»

Журналісти Рівного прагнуть відкритої розмови з Василем Бедрієм – начальником управління СБУ у Рівненській області. Полковник Бедрій сам родом із Хуста, служив в АТО, а з 10-го серпня 2015 р. очолює СБУ на Рівненщині. Ідею поспілкуватися з ним висунув журналіст і представник ГО «Антикорупційний моніторинг» Юрій Дюг. Його почин підтримали журналісти, які представляють більшість ЗМІ Рівного.

 

Юрій Дюг: Якщо не робити реформ – беззаконня в країні закінчиться кривавою хунтою

Журналіст сайту “ВСЕ”, виконавчий директор ГО “Антикорупційний моніторинг” Юрій Дюг взяв участь у міжнародній антикорупційній конференції “Запобігаємо. Боремось. Діємо”, яку організувало Міністерство юстиції спільно з Євросоюзом. Своїми враженнями від міжнародної зустрічі він поділився на “Facebook”…

Хто з кандидатів на крісло мера Рівного найбагатший? [ІНФОГРАФІКА]

Результати дослідження оприлюднила ГО “Антикорупційний моніторинг”.

“Антикорупційний моніторинг” просить начальника СБУ Рівненщини не відмовлятися від спілкування з пресою

У Рівному начальник СБУ у Рівненській області Василь Бедрій офіційно позбувся додатку “в. о”. Нешодавно президент підписав указ про його офіційне призначення. Тим часом журналісти не можуть потрапити до пана Бедрія на інтерв`ю.

Над високопосадовцем Рівненщини завис меч правосуддя

Заступник голови Рівненської облдержадміністрації Юрій Приварський став фігурантом кримінального провадження, відкритого за фактом службової недбалості. Мова йде про його участь у розкраданні державної землі у Рівному по вулиці Поповича, 65а.

Нелюстрований керівник освіти Рівненщини порушив антикорупційне законодавство

ГО “Антикорупційний моніторинг” проаналізувала діяльність пана Таргонського відповідно до антикорупційного законодавства та закону “Про очищення влади”. Порушення знайшлися, але для звільнення їх недостатньо.

“Антикорупційний моніторинг” дав настанови новообраному міському голові Рівного

Голосування на виборах ще йде. Переможе Дмитро Якимець чиKhomko Volodymyr – розвиток міста має залежати не від політичних вподобань, а від загальних прозорих правил і концепції. Тому “Антикорупційний моніторинг” підготував декілька настанов для новобраного міського голови, які йому варто зробити в перші три місяці роботи. Про це пише виконавчий директор “АКМ” Юрій Дюг.

У Рівненській облраді відмовилися оприлюднювати декларації про доходи депутатів

Замість цього прислали громадській організації «Антикорупційний моніторинг» довжелезний лист.

Чиновники Рокитнівщини не пройшли люстрації?

Голова Рокитнівської райдержадміністрації приховує процес проходження люстрації у своєму районі. За інформацією, наданою для ГО «Антикорупційний моніторинг», підлеглі Миколи Кушніра почали проходити перевірку. Але її результати, порушуючи закон, оприлюднити він відмовився.

Сьогодні волонтерів та учасників АТО вчитимуть громадянській активності

«Бо заробив чесно»: деякі рівненські екс-«регіонали» літають на приватних літаках

Рівне – місто з великими можливостями, – кажуть в ГО «Антикорупційний моніторинг». – Тут є власний міжнародний аеропорт, який має злітно-посадкову смугу. Вона залишається однією з кращих в Україні. Проте на сьогодні не використовується у повному обсязі. Авіаційний транспорт мають здебільшого приватні особи.