29 вересня у Рівному відбувся другий тренінг соціального проекту «Університет громадської активності», що проводить ГО “Антикорупційний моніторинг” спільно з Рівненська обласна державна адміністрація та громадянською ініціативою “Відповідальна громада” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
У навчальних презентаціях тренерів Віталія Примака, Святослава Клічука, Тетяни Кушнірук та Ольги Ферар розглянули питання про сервіси громадського контролю влади, планування громадських кампаній, запобігання корупції, оскарження дій органів влади. Важливим елементом під час навчання стало практичне заняття, організоване Святославом Клічуком у форматі рольової гри. Тема заходу полягала у конструюванні стратегії проведення громадських акцій щодо незаконної забудови рекреаційної зони. Зокрема, учасники тренінгу, розподілившись на групи, представляли власну публічну кампанію відповідно до зацікавлення сторін конфлікту (забудовник, громадські активісти, міська влада, псевдоактивісти).
Вже традиційним у межах тренінгу стало представлення соціальних та громадських проектів. Святослав Дубов презентував нову стратегію діяльності обласного відділення «Комітету виборців України» та грантові програми організації. Координатор «Опори» Андрій Токарський ознайомив із проектом «Громадський бюджет Рівного». Василь Овдіюк розповів про особливості роботи Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. І насамкінець Ельвіра Шиліна окреслила напрями діяльності громадської організації «Кримська діаспора Рівненщини», що у першу чергу зосереджуються на проблемах правового захисту та громадянській самосвідомості.
– Мені подобається на тренінгу широта інформації, якісне подання її і головне те, що є конкретні приклади, це дуже важливо. Бо часто стикаєшся з такими ситуаціями, що прикладів немає, і як далі діяти, й що конкретно робити не знаєш. І найголовніше те, що бачиш людей, котрі також займаються активною громадською діяльністю, і розумієш, що ти не один такий, і це вселяє надію, що насправді дуже важливо, – поділився враженнями член виконкому Зорянської селищної ради Сергій Делідон.
– Враження від тренінгу позитивні, інформація корисна. І потрібно більше проводити таких заходів, бо в нас люди не знають, як відстоювати свої права, саме через власну необізнаність та пасивність, – зауважила волонтер ГО «Допомога армії – Рівне» Олена Фідря.
Наступні тренінги у Рівному будуть тільки навесні. Ми вирушаємо в райони. Орінтовні дати проведення тренінгів у Острозі ( 23 та 30 жовтня), Вараші (6 та 13 листопада), Здолбунові (27 листопада та 18 грудня) Дубно (22 січня та 12 лютого), Костополі (26 лютого та 19 березня).
Реєструватися потрібно тут: https://goo.gl/forms/U81ZPVHcQZ6lEiHv2
______
Проект здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов`язково збігаються з офіційною позицією уряду США.