У Рівному громадських лідерів навчили як за допомогою нових технологій змінювати світ

dsc_0039

11 грудня 2016 року в InfoHub (м.Рівне, вул. Словацького, 3-А) відбувся практикум «Як стати лідером громадської думки: позиціонування в соціальних медіа та робота зі ЗМІ» у рамках соціально-навчального проекту «Університет громадянської освіти», який реалізується як ініціатива ГО «Антикорупційний моніторинг» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Основна навчальна мета заходу передбачала здобуття перш за все практичних навичок комунікування в сучасному інформаційному просторі. Усі учасники методом «сліпого жеребу» були поділені на групи, котрі повинні були виконати конкретні завдання. Першим практичним заняттям стала підготовка командами програми та заходів інформаційного супроводу різних соціально-громадських кампаній. Другим важливим елементом практикуму було проведення рольової гри. Учасники обʼєдналися у більші групи та мусили розробити стратегію флешмобу щодо протесту проти судді-хабарника та прес-конференцію з приводу авто-шоу. Необхідною умовою гри також було потрібно розкрити вміння реагувати на запити представників ЗМІ під час практичної реалізації проектів.

dsc_0049 dsc_0071 dsc_0097 dsc_0100

Зрештою, окрім практичної частини, під час навчань увага була зосереджена і на теоретичній інформації. Зокрема, тренер Юрій Дюг охарактеризував сучасні методи формування інформаційного середовища через призму медійно-технологічного поняття «пост-правда», взаємодію із місцевими ЗМІ та наповнення особистих сторінок в соціальних мережах.

– Ціную насамперед практичні навички. Тому тренінг був дуже корисний. Чесно, я й сам активно веду блог в Facebook, тому нові знання допоможуть удосконалити цю роботу. Тим часом такі навчання дуже потрібні для громадських організацій. Адже треба вміти не тільки робити хороші проекти, а розповідати про них громаді та залучати нових людей. Хороша комунікація свого часу зробила волонтерський рух таким ефективним, – зауважив учасник АТО, член правління ГО «Відповідальна громада» Юрій Поліщук.

– Було цікаво та пізнавально. Цікаво продемонстрували як правильно користуватися саме соціальними мережами для представлення власної громадської позиції, бо часто допускаєшся помилок. Особливо цікавим виявилася секція про «пост-правду», оскільки це дійсно щось нове і з ним раніше не стикався, а воно виявляється дуже актуальною технологією сьогодні,  – зауважив голова Рівненської федерації «СПАС», волонтер Віктор Пражмовський.

 

Дати проведення тренінгів у Здолбунові (18 грудня) Дубно (22 січня та 12 лютого), Костополі (26 лютого та 19 березня). Охочі учасники можуть зараєструватися: https://goo.gl/forms/U81ZPVHcQZ6lEiHv2

______

Проект здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов`язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

 

 

Вам також може сподобатися