Комунальне підприємство Рівнеоблради вимагає з екс-заступника голови ОДА 400 тисяч гривень за розбите в ДТП авто

губанов_авто

Непересічний судовий спір триває на Рівненщині. Комунальне  підприємство «Автобаза» Рівненської обласної ради  через суд вимагає стягнути з колишнього заступника голови Рівненської ОДА Олексій Губанова майже 400 тисяч гривень збитків через розбите службове авто «Шкода Супер Б».  Ним Олексій Губанов користувався особисто по договору для виконання службових повноважень та з власної вини потрапив у ДТП 26 грудня 2013 року. Наразі суд першої інстанції вирішив стягнути кошти з заступника голови ОДА, однак той оскаржує це рішення в апеляційному суді.

Відповідно до рішення Рівненського міського суду від 14 грудня 2016 року, Судом встановлено, що 14 липня 2010 року між Комунальним підприємством «Автобаза» Рівненської обласної ради та заступником голови Рівненської обласної державної адміністрації Олексієм Губановим укладено матеріальний типовий договір про повну індивідуальну відповідальність.

!!!_111

Відповідно до п.1 договору, працівник, який займає посаду заступника голови, або виконує роботу безпосередньо пов’язану з експлуатацією автомобіля Шкода Супер Б державний номер НОМЕР_1 бере на себе повну матеріальну відповідальність за збереження довірених йому КП «Автобаза» матеріальних цінностей.

Постановою про закриття кримінальної справи від 30 вересня 2014 року встановлено, що 26 грудня 2013 року, приблизно о 01грд. 25 хв., водій Олексій Губанов керуючи автомобілем Шкода Супер б, реєстраційний номер НОМЕР_1, рухаючись по вул. Я. Гашека в м. Рівне, зі сторони вул. Дворецької в напрямку вул. С. Стрільців, неподалік будинку №3 вказаної вулиці, не впорався з керуванням транспортного засобу, виїхав на ліве по ходу руху узбіччя, де допустив наїзд на транспортне огородження.

У результаті зіткнення водій автомобіля Шкода Супер Б, реєстраційний номер НОМЕР_1, Олексій Губанов отримав середнього ступеня тяжкості тілесні ушкодження, а транспортний засіб зазнав механічних пошкоджень.

Постановою про закриття кримінальної справи від 30 вересня 2014 року встановлено, що в прямому причинному зв’язку зі шкідливими наслідками, що настали, перебуває порушення водієм Губановим дорожнього руху, зокрема: п.10.1 Перед початком руху, перестроюванням та будь якою зміною напрямку руху, водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху та п.2.9 Водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного спяніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.

!!!

Відповідно до Звіту № 32/15 від 27.06.2015 року  вартість матеріального збитку, завданого власнику автомобіля  внаслідок пошкодження у ДТП,  складає 288572,58 грн.  Відповідно до п. 3 договору, у випадку не забезпечення з вини працівника збереження довірених йому матеріальних цінностей, визначення розміру збитку, заподіяного КП «Автобаза» і його відшкодування проводиться згідно чинного законодавства.

Згідно аудиторського висновку  «Автобаза»   могла б одержати від надання послуг легковим автомобілем «Шкода Супер Б»  матеріальну вигоду  за 2014 рік – 36106,07 грн., 2015 рік – 69991,84 грн. на загальну суму 106097,91 грн.

У підсумку суддя Рівненського міського суду Сидорук Є.І. постановив стягнути з Олексія Губанова на користь Комунального підприємства «Автобаза» Рівненської обласної ради 288572,58 грн. матеріальної шкоди, завданої пошкодженням автомобіля Шкода Супер Б, 106097,91 грн. упущеної вигоди  та 5920,04 грн. судового збору.

Тим часом на судовому засідання Олексій Губанов та його адвокат позовні вимоги не визнали, подали письмові заперечення. В обгрунтування своєї позиції вони додатково пояснили, що Олексій Губанов  на законних підставах керував 26 грудня 2013 року вищевказаним автомобілем. ДТП сталось не з його вини, а тому він не несе відповідальності, якщо збитки заподіяні не з його вини. Крім того, кримінальне провадження по факту ДТП закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, Олексій Губанов до адміністративної відповідальності не притягувався. Факт винності його в ДТП в судовому порядку не встановлено.

Олексій Губанов вже подав апеляційну скаргу на рішення суду.  Чергове судове засідання з її розгляду відбудеться 21 березня у Апеляційному  суді Рівненської області.

Без назви-3

 

Як пише «Газета.UA» уночі, 26 грудня 2013 року  заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Губанов влетів на службовому автомобілі у металеву огорожу, але відбувся легкими тілесними ушкодженнями.

1356785957

Пригода сталася о пів на другу годину ночі на вулиці Ярослава Гашека, що у мікрорайоні “Тинне” у Рівному. 36-річний держслужбовець сам керував автомобілем “Шкода Суперб”.

“Обставини події наразі встановлюються. За попередніми даними, автомобіль почало заносити на слизькій дорозі. Щоб уникнути зіткнення з іншою машиною, Олексій Володимирович вивернув кермо і в’їхав у металеву огорожу, – розповідає Тамара Лисенко, керівник прес-центру обласного управління міліції. – В результаті наїзду чиновника госпіталізовано до центральної міської лікарні Рівного. У нього діагностували забої та здавлення обох гомілок і гомілково-ступневих суглобів”.

Свідками аварії стали інші автомобілісти, які проїжджали вулицею у той час. Хтось із них викликав на місце “швидку допомогу”.

Вам також може сподобатися