Рівненський район лихоманить. Після публікації розслідування “Антикорупційного моніторингу” «Виявлення корупційних зловживань у виділенні земельних ділянок у Рівненському районі у 2010-2011 роках» до земельних чиновників привернути підвищена увага. В тому числі й правоохоронців. Так, 7 жовтня в кабінеті керівника управління держгеокадастру в Рівненському районі Олександра Доброжанського провели обшук. Про це у «Фейсбуку» повідомила журналістка Вікторія Мамотюк.
Управління захисту економіки в Рівненській області спільно з слідчим управлінням головного управління Національної поліції України розслідує кримінальне провадження, відкрите за фактом службового підроблення посадовими особами управління Держгеокадастру в Рівненському районі, які всупереч мораторію на купівлю-продаж земельних паїв переоформляли земельні ділянки та змінювали цільове призначення.
“В одного “талановитого” чиновника зараз у кабінеті проводять обшук. Це начальник одного із відділів управління держгеокадастру у Рівненському районі, Рівненської області Олександр Доброжанський. Кажуть, що він причетний до дерибану землі в місті та області і без його участі нічого не відбувалося. Завдяки цьому чоловікові багато чиновників стали дуже багатими. Управлінням захисту економіки в Рівненській області спільно з слідчим управлінням головного управління Національної поліції України розслідується кримінальне провадження, відкрите за фактом службового підроблення посадовими особами управління Держгеокадастру в Рівненському районі, які всупереч мораторію на купівлю-продаж земельних паїв переоформляли земельні ділянки та змінювали цільове призначення. Вказані дії вчинялися в кілька етапів. Зокрема, спочатку 4 земельні паї, площею близько 2 га кожен, які розміщені біля Рівненського льонокомбінату, були поділені на 8 ділянок. В подальшому їх об’єднали в одну площею 7,5 га, цільове призначення змінили з “для ведення особистого селянського господарства” на “для ведення індивідуального садівництва”, що дає змогу будувати на ній приватні будинки. В результаті особи, які організували дану оборудку, незаконно заволоділи землею та планують будівництво відокремленого котеджного містечка” – написала Вікторія Мамотюк.
Нагадаємо, «АКМ» проводить розслідування щодо прозорості виділення землі в Рівненському районі. Отож, у 2010-2011 роках, за рішеннями голови Рівненської РДА, земельні ділянки під садівництво отримали 2411 громадян на площі понад 324,3 гектарів. Ще 2438 ділянки за останні три роки роздав під садівництво у Рівненському районі Держгеокадастр. Рекордсменами є сільські ради, які розташовані поблизу обласного центру. У Городищі тільки за два роки роздали 1368 земельних ділянок.
На основі зібраних даних “Антикорупційний моніторинг” створив інтерактивну карту, де відображено, на території який сільських рад роздали найбільше ділянок під садівництво.
Примітка: краще переглядати в повно екранному режимі.
Також “Антикорупційний моніторинг” створив поіменний онлайн-довідник отримувачів землі по кожній із 21 сільської ради Рівненського району. Ознайомитися з ним ви можете нижче.
______
Дослідження здійснюється в рамках проекту «Виявлення корупційних зловживань у виділенні земельних ділянок у Рівненському районі у 2010-2011 роках» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».