Навчитися будувати партнерства між представниками місцевої влади та громадськими організаціями задля спільної розробки та реалізації проектів по розвитку регіону – така основна мета проекту «Спільні дії – загальні переваги», що реалізовувався в Україні організаціями «Шукаємо Польщу» (Бялисток, Польща) та «Волинський ресурсний центр» (Рівне, Україна).
Українці та поляки проходять спільний шлях трансформації, на якому все менше залежить від держави, а все більше від вміння громадянам та різним інституціям об’єднуватися, розуміти свої проблеми та шукати шляхи їх вирішення. Щоправда наші західні сусіди дещо раніше та швидше проходять цей шлях, тому нині можуть і хочуть поділитися з нами своїм позитивним досвідом.
Проект передбачав проведення чотири-денного навчання про те, як місцевій владі та неурядовим організаціям спільно вирішувати проблеми мешканців. Польські тренери ділились своїм досвідом реалізації успішних проектів у своїй країні, а президент «Волинського ресурсного центру» Василь Кашевський розповідав про особливості підготовки конкурсних заявок на фінансування від українського Державного фонду регіонального розвитку. За словами пана Василя, діяльність цього фонду це впровадження європейської та кращої світової практики на теренах України. Безпрецедентно великі кошти громади можуть отримати на розвиток, але не завжди готові до їх ефективного використання. На його думку, у нас дуже багато чиновників, які готові витратити кошти на будівництво об‘єкта, що споживатиме бюджетні ресурси, але зовсім мало тих, які готові підготувати проект, що буде самоокупними, збільшить бюджетні надходження чи хоча б дасть змогу заробляти місцевій громаді.
Результатом реалізації проекту має стати більш тісне співробітництво між українськими та польськими організаціями, яке вони вже почали налагоджувати під час відеоконференції 6 жовтня 2016 року. Крім того, нині учасники тренінгу готують вісім нових концепцій проектів, які повинні посприяти розвитку їх регіонів. Участь у проекті взяли представники Рівненщини, Волині, Хмельниччини та Житомирщини. Розпочався він влітку, а останні заходи завершилися в п’ятницю 7 жовтня 2016 року. Нині ж представники українських та польських організацій міркують над способом розширення співпраці в майбутньому, аби їх громади розвивалися.